România începe să culeagă roadele relansării programului de stimulare a producțiilor cinematografice. La doi ani după ce autoritățile au repornit schema de cash rebate, care oferă rambursarea a 30% din cheltuielile eligibile realizate în țară, una dintre cele mai populare producții Netflix, „Wednesday”, a decis să se întoarcă în România.

Citește articolul complet pe Observator News →