„Băieții nu plângeau și nu se plângeau, o lume în care nu exista fragilitate masculină și nici vulnerabilitate asumată.” Doru Pușcașu este unul dintre cei mai sensibili și autentici autori de muzică ai generației sale. Solist, compozitor și fondator al trupei „Om la lună”, el a construit în ultimii ani un univers artistic în care vulnerabilitatea nu este o slăbiciune, ci o formă de curaj.

The post „Eu vin din vremurile în care băieții nu plângeau” – INTERVIU cu Doru Pușcașu, trupa „Om la lună” appeared first on Cotidianul RO.

Citește articolul complet pe Cotidianul →