După Codul Portocaliu de caniculă valabil duminică, județul Neamț va intra, începând de luni, ora 10.00, sub Cod Roșu, cel mai ridicat nivel de avertizare meteorologică emis de Administrația Națională de Meteorologie. Pentru majoritatea oamenilor, începutul săptămânii înseamnă și întoarcerea la serviciu, iar pentru cei care lucrează în aer liber sau în spații insuficient ventilate…

Citește articolul complet pe Vestea.net →