Preşedintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veştea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit şi a adăugat că îl aşteaptă pe premierul desemnat la sediul AUR, până la ora 20:00, menţionând că cei din AUR sunt dispuşi să contribuie la un efort de consens, de reconciliere, notează AGERPRES. […]

Articolul George Simion anunţă că AUR nu votează Guvernul Veştea apare prima dată în Monitorul de Galati.

Citește articolul complet pe Monitorul de Galati →