Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veștea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit și a adăugat că îl așteaptă pe premierul desemnat la sediul AUR, până la ora 20:00, menționând că cei din AUR sunt dispuși să contribuie la un efort de consens, de reconciliere. Simion a […]
Articolul Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea apare prima dată în Radio România Constanța.

