Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă acest guvern va fi votat diseară, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului pe premierul desemnat Adrian Veştea, până la ora 20.00. În plus, el i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public să spună dacă AUR […]
Articolul Ultimatum de la AUR: George Simion îl cheamă pe Adrian Veștea la negocieri și anunță că Guvernul nu va trece apare prima dată în Monitorul de Botoșani.

