Prim-ministrul britanic Keir Starmer a anunțat luni că demisionează din funcțiile de lider al Partidului Laburist și de șef al guvernului, angajându-se să asigure un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters, citat de Agerpres. Noul lider laburist va trebui instalat până la revenirea parlamentului în sesiune în septembrie. Anunțul lui Starmer vine la mai puțin…

Articolul Premierul britanic Keir Starmer anunță că demisionează apare prima dată în Știri Sibiu.

Citește articolul complet pe Turnul Sfatului →