România va avea trei echipe în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. În competiția fetelor vor lua startul Gloria Bistrița și CSM București. La masculin, reprezentanta va fi campioana Dinamo.
EHF a publicat astăzi lista echipelor acceptate pentru sezonul viitor al Ligii Campionilor. O singură reprezentantă a României ceruse un upgrade. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →