România va avea trei echipe în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. În competiția fetelor vor lua startul Gloria Bistrița și CSM București. La masculin, reprezentanta va fi campioana Dinamo.
EHF a publicat astăzi lista echipelor acceptate pentru sezonul viitor al Ligii Campionilor. O singură reprezentantă a României ceruse un upgrade. …
OFICIAL! România va avea 3 reprezentante în sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor la handbal
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România va avea trei echipe în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. În competiția fetelor vor lua startul Gloria Bistrița și CSM București. La masculin, reprezentanta va fi campioana Dinamo.
EHF a publicat astăzi lista echipelor acceptate pentru sezonul viitor al Ligii Campionilor. O singură reprezentantă a României ceruse un upgrade. …
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
Dinamo București va juca și sezonul viitor în Liga Campionilor la handbal masculin
17 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

