Prim-ministrul britanic Keir Starmer a anunțat că va demisiona. El va continua să fie șef al guvernului până la alegerea unui nou prim-ministru. Starmer va demisiona, de asemenea, din funcția de lider al Partidului Laburist. Nominalizările pentru conducerea partidului vor fi acceptate între 9 și 16 iulie. Starmer a declarat că nu va participa.

Citește articolul complet pe Mediafax →