Premierul britanic Keir Starmer a anunțat că renunță la funcție, dar și la cea de lider al Partidului Laburist. Starmer va rămâne în funcție până la alegerea unui nou prim-ministru.

Articolul Keir Starmer a demisionat din funcția de prim-ministru și din cea de lider al Partidului Laburist. Premierul britanic i-a mulțumit soției, pe care a numit-o „stânca” sa: „Mi-a fost alături ca o stâncă în momentele bune și în cele grele” apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →