Keir Starmer a anunțat că va demisiona din funcția de prim-ministru al Marii Britanii și din cea de lider al Partidului Laburist. El a spus că va rămâne în funcție până la alegerea succesorului său și că va sprijini o tranziție ordonată, astfel încât noul lider să fie instalat înainte de revenirea Parlamentului în septembrie.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →