Premierul Regatului Unit, Keir Starmer, a anunțat luni, în timpul unei declarații în fața Downing Street 10, că va demisiona din funcție, relatează BBC. El a anunțat un calendar pentru demisia sa din funcția de prim-ministru și afirmă că acest lucru va asigura numirea unui nou lider al Partidului Laburist până la reluarea lucrărilor Parlamentului în […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →