Prima rundă a negocierilor la nivel înalt dintre Statele Unite și Iran s-a încheiat după aproximativ 12 ore de discuții desfășurate în Elveția, mediatorii din Pakistan și Qatar calificând întâlnirea drept „productivă” și „constructivă”. Într-o declarație comună, mediatorii au anunțat că dialogul va continua pe baza unui memorandum de înțelegere convenit de cele două părți, […]

Articolul SUA și Iranul au încheiat prima rundă de negocieri în Elveția: Ce au convenit părțile apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →