Prima rundă a negocierilor la nivel înalt dintre Statele Unite și Iran s-a încheiat după aproximativ 12 ore de discuții desfășurate în Elveția, mediatorii din Pakistan și Qatar calificând întâlnirea drept „productivă” și „constructivă”, transmite MOLDPRES cu referire la Al Jazeera.

Într-o declarație comună, mediatorii au anunț…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →