Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Adevărul →Doi muncitori români au căzut de pe o clădire în Austria, în timp ce montau panouri fotovoltaice. Nu purtau echipamente de protecție
Notele editorului
Clipe de groază pe un șantier din Austria, unde doi muncitori români au căzut de la înălțime în timpul unor lucrări de montare a panourilor solare. Victimele au fost tansportate de urgență la spital în stare gravă.
Citește și aceste articole
Ziua de Constanta
Ancheta in Austria dupa un accident grav de munca: Doi romani, in stare critica dupa ce au cazut de la mare inaltime
17 iunie 2026
Observator News
Doi români, răniți grav după ce au căzut de la 8 metri de pe o clădire din Austria
17 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

