Doi muncitori romani au fost raniti grav intr un accident de munca produs in orasul austriac Wels, dupa ce au cazut de la aproximativ opt metri inaltime in timpul montarii unor panouri fotovoltaice.Cei doi au fost transportati de urgenta la spital cu elicopterele de salvare, in timp ce autoritatile au deschis o ancheta pentru a stabili cauzele incidentului, potrivit stiripesurse.ro.Accidentul s a produs marti dupa amiaza, pe acoperisul unei cladiri din Wels, in landul Austria Superioara. Sase ro …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →