Ministerul Afacerilor Externe anunță că România salută eforturile diplomatice și de mediere care au dus la convenirea memorandumului de înțelegere dintre Statele Unite ale Americii și Iran, considerat un pas important pentru stabilitatea regională și pentru economia globală. MAE subliniază că reluarea rapidă a traficului maritim și comercial prin Strâmtoarea Ormuz, fără taxe suplimentare, este […]

Articolul MAE salută memorandumului de înțelegere dintre SUA și Iran apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

Citește articolul complet pe Gazeta de Cluj →