Oana Țoiu și Abbas Araghchi au discutat despre situația din Orientul Mijlociu, Memorandumul de înțelegere semnat recent de România cu SUA, a anunțat Ministerul român de Externe într-un comunicat de presă. „Am reafirmat angajamentul ferm și constant al României pentru identificarea unor soluții diplomatice care să contribuie la consolidarea securității și stabilității atât în Orientul …
Discuție între miniștrii de Externe din România și Iran, la o zi după ce un oficial de la Teheran a acuzat România de „complicitate” la „războiul ilegal” al SUA
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Oana Țoiu și Abbas Araghchi au discutat despre situația din Orientul Mijlociu, Memorandumul de înțelegere semnat recent de România cu SUA, a anunțat Ministerul român de Externe într-un comunicat de presă. „Am reafirmat angajamentul ferm și constant al României pentru identificarea unor soluții diplomatice care să contribuie la consolidarea securității și stabilității atât în Orientul …
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

