Oana Țoiu și Abbas Araghchi au discutat despre situația din Orientul Mijlociu, Memorandumul de înțelegere semnat recent de România cu SUA, a anunțat Ministerul român de Externe într-un comunicat de presă. „Am reafirmat angajamentul ferm și constant al României pentru identificarea unor soluții diplomatice care să contribuie la consolidarea securității și stabilității atât în Orientul …

Citește articolul complet pe HotNews →