EHF a anunțat, miercuri, cele 10 echipe cu loc garantat în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal feminin, între care se numără și campioana Gloria Bistrița. Alte șapte cluburi s-au înscris pentru unul dintre cele șase locuri adiționale disponibile. Vicecampioana CSM București se află între ele.
Doar Gloria Bistrița e sigură de Liga Campionilor. CSM București așteaptă decizia salvatoare
Notele editorului
EHF a anunțat, miercuri, cele 10 echipe cu loc garantat în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal feminin, între care se numără și campioana Gloria Bistrița. Alte șapte cluburi s-au înscris pentru unul dintre cele șase locuri adiționale disponibile. Vicecampioana CSM București se află între ele.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Gloria Bistriţa are loc garantat în Liga Campionilor, CSM Bucureşti aşteaptă decizia EHF
10 iunie 2026
Știri Pe Surse
CSM București revine în Liga Campionilor. România va avea două reprezentante în competiție
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

