Ziua Drapelului Național al României a fost sărbătorită vineri, 26 iunie 2026, la Timișoara, printr-o ceremonie militară și religioasă. Încă din seara zilei de joi, 25 iunie, drapelul a fost coborât de pe catarg pe semnalul „Stingerea” al muzicii militare, iar noul drapel a fost depus pentru sfințire în altarul Catedralei mitropolitane „Sfinții Trei Ierarhi”…. Read More

Citește articolul complet pe Timisoara Stiri →