Primăria Florești a demarat campania de combatere a țânțarilor, iar intervențiile se desfășoară în toate zonele comunei cu ajutorul a cinci vehicule speciale de pulverizare. Primarul Bogdan Pivariu spune că acțiunea are rolul de a reduce disconfortul provocat de insecte și de a limita răspândirea acestora…

Citește articolul complet pe Stiri de Cluj →