Primăria Municipiului Târgoviște a demarat o amplă acțiune de dezinsecție la sol pe întreg domeniul public. Anunțul a fost făcut de primarul Daniel Cristian Stan, care a precizat că activitățile vizează combaterea insectelor zburătoare și târâtoare, atât în stadiul de larvă, cât și de adult. Campania are ca scop eliminarea dăunătorilor de sezon, precum țânțarii, …

Citește articolul complet pe Gazeta Munteniei →