Daniel Cristian STAN, primarul Municipiului Târgoviște, informează locuitorii urbei noastre despre acțiunea de dezinsecție: „A debutat acțiunea de dezinsecție la sol, pe domeniul public. Dezinsecția are ca scop combaterea insectelor zburătoare și târâtoare în stadiul de larvă și adult (tigru de platan, țânțari, muște, căpușe etc) cu substanțe chimice specifice. Substanțele folosite în acțiunile de […]

Citește articolul complet pe Impact →