Premierul desemnat, Adrian Veştea, a anunţat luni că se va întâlni cu preşedintele AUR, George Simion, după ce acesta a spus că parlamentarii AUR nu vor vota pentru învestirea Guvernului, în plenul comun de luni seară. Veştea spune că înţelege responsabilitatea care îi revine pentru a pune capăt haosului politic şi atunci când vine vorba de România şi de rezolvarea unei crize fără precedent, îşi asumă un dialog deschis cu orice formaţiune politică votată de români.
VEŞTEA ANUNŢĂ CĂ SE VA ÎNTÂLNI CU PREŞEDINTELE AUR, GEORGE SIMION: ÎMI ASUM UN DIALOG DESCHIS CU ORICE FORMAŢIUNE POLITICĂ VOTATĂ DE ROMÂNI
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul desemnat, Adrian Veştea, a anunţat luni că se va întâlni cu preşedintele AUR, George Simion, după ce acesta a spus că parlamentarii AUR nu vor vota pentru învestirea Guvernului, în plenul comun de luni seară. Veştea spune că înţelege responsabilitatea care îi revine pentru a pune capăt haosului politic şi atunci când vine vorba de România şi de rezolvarea unei crize fără precedent, îşi asumă un dialog deschis cu orice formaţiune politică votată de români.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Reacția premierului desemnat Adrian Veștea după ce AUR a anunțat că nu va vota Guvernul
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

