Premierul desemnat Adrian Veștea se va întâlni cu președintele AUR, George Simion. „Îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români”, a scrie Veștea pe Facebook, după ce Simion a cerut o ca premierul desemnat să discute astăzi cu AUR dacă dorește voturile necesare învestirii.
Adrian Veștea anunță că se întâlnește cu George Simion: „Îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români”
Notele editorului
Premierul desemnat Adrian Veștea se va întâlni cu președintele AUR, George Simion. „Îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români”, a scrie Veștea pe Facebook, după ce Simion a cerut o ca premierul desemnat să discute astăzi cu AUR dacă dorește voturile necesare învestirii.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

