„În ceea ce privește decizia Biroului Permanent Național de a mă schimba din funcția de președinte interimar al PNL Giurgiu, nu regret nicio clipă faptul că, susținând aceste principii, am pierdut această responsabilitate”, a reacționat miercuri liberalul Toma Petcu, unul dintre liderii ai căror filiale au fost dizolvate de conducerea PNL în ședința de marți …
Unul dintre liberalii din tabăra anti-Bolojan, după ce a fost dat afară de la conducerea filialei: „Nu regret nicio clipă”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
„În ceea ce privește decizia Biroului Permanent Național de a mă schimba din funcția de președinte interimar al PNL Giurgiu, nu regret nicio clipă faptul că, susținând aceste principii, am pierdut această responsabilitate”, a reacționat miercuri liberalul Toma Petcu, unul dintre liderii ai căror filiale au fost dizolvate de conducerea PNL în ședința de marți …
Citește și aceste articole
Saptamana Giurgiuveana
TOMA PETCU, PRIMA REACȚIE DUPĂ ÎNLĂTURAREA DE LA CONDUCEREA PNL GIURGIU. „FUNCȚIILE VIN ȘI PLEACĂ, PRINCIPIILE TREBUIE SĂ RĂMÂNĂ
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

