Nutriționistul Donka Baykova recomandă ca fructele și legumele să ocupe locul principal în alimentația din timpul verii, deoarece oferă organismului nutrienții necesari și contribuie la o hidratare optimă. Într-o intervenție la Radio Focus, specialistul în nutriție și dietetică a explicat că sezonul cald pune la dispoziție numeroase alimente cu puține calorii și un conținut ridicat […]

Citește articolul complet pe Doctorulzilei →