Un medic anestezist-reanimatolog din Comrat a fost trimis pe banca acuzaților, fiind învinuit de malpraxis. Acțiunile acestuia ar fi dus la moartea unui pacient. Potrivit Procuraturii Generale, la 19 ianuarie 2025, pacientul, în vârstă de 47 de ani, a fost adus la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului raional Comrat după un accident rutier, prezentând […]
Articolul Un medic din Comrat, trimis pe banca acuzaților pentru malpraxis apare prima dată în Vocea Basarabiei.
Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →

