Un medic anestezist-reanimatolog din cadrul Spitalului Raional Comrat, învinuit de încălcarea din neglijenţă a regulilor de acordare a asistenţei medicale, care a cauzat decesul pacientului a fost trimis în judecată, anunță marți, 23 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit unui comunicat, pe 19 ianuarie 2025, un pacient, în vârstă de 47 de ani, a fost adus la…
Medic anestezist-reanimatolog, trimis pe banca acuzaților pentru malpraxis comis la Spitalul Raional Comrat
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Un medic anestezist-reanimatolog din cadrul Spitalului Raional Comrat, învinuit de încălcarea din neglijenţă a regulilor de acordare a asistenţei medicale, care a cauzat decesul pacientului a fost trimis în judecată, anunță marți, 23 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit unui comunicat, pe 19 ianuarie 2025, un pacient, în vârstă de 47 de ani, a fost adus la…
Citește și aceste articole
Vocea Basarabiei (Rep. Moldova)
Un medic din Comrat, trimis pe banca acuzaților pentru malpraxis
23 iunie 2026
Moldpress - R. Moldova
Medic anestezist-reanimatolog, trimis în judecată pentru malpraxis comis la Spitalul Raional Comrat
23 iunie 2026
Observator News
Medicul rezident mort la Floreasca şi-ar fi injectat o supradoză de Fentanil. Testări antidrog în spitale
8 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

