Guvernul marocan a anunţat joi că ţara va reveni la ora Greenwich (GMT) începând de la 20 septembrie, după opt ani de aplicare permanentă a orei de vară (GMT+1), o măsură adoptată după dezbateri aprinse, informează AFP . Marocul trecuse la ora de vară în anul 2008, pentru lunile aprilie-septembrie, în scopul de reduce consumul …
Țara care s-a decis în final să renunțe de tot la ora de vară. „Să remediem dificultăţile cauzate cetăţenilor”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Guvernul marocan a anunţat joi că ţara va reveni la ora Greenwich (GMT) începând de la 20 septembrie, după opt ani de aplicare permanentă a orei de vară (GMT+1), o măsură adoptată după dezbateri aprinse, informează AFP . Marocul trecuse la ora de vară în anul 2008, pentru lunile aprilie-septembrie, în scopul de reduce consumul …
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

