Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Tion →Spitalul de Copii Timișoara va avea centru de adicții. Primăria pune la dispoziție clădirea
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Spitalul de Copii „Louis Țurcanu” din Timișoara ar putea avea un Centru de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor destinat copiilor, adolescenților și adulților. Primăria propune transferul unei clădiri de pe strada Independenței pentru amenajarea noului serviciu.
Citește și aceste articole
Doctorulzilei
Schimbare de strategie: Mai puține internări lungi, mai multe tratamente într-o zi
27 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

