Președintele S.O.S. România, Diana Șoșoacă, a declarat marți, după consultările de la Palatul Cotroceni cu președintele Nicușor Dan, că i-a cerut acestuia să își dea demisia și a anunțat că formațiunea sa va continua campania de strângere de semnături pentru suspendarea șefului statului. Consultările au avut loc în contextul în care Guvernul propus de Adrian …

The post Șoșoacă cere negocieri „și o lună, și două, și trei”, vrea ca Nicușor Dan să-și dea demisia și să nu se mai ia „ordine” de la Tel Aviv, Bruxelles sau Washington appeared first on spotmedia.ro.

Citește articolul complet pe Spotmedia →