Simona Bucura-Oprescu a fost aleasă, sâmbătă, în funcția de președinte al Organizației Femeilor Social-Democrate. Conferința Națională a Organizației Femeilor Social-Democrate, la care a fost aleasă noua președintă, a avut loc sâmbătă, la Palatul Parlamentului. Din totalul de 447 de voturi exprimate, au fost ‘pentru’ 443, zero – ‘împotrivă’ și 4 abțineri. Bucura-Oprescu a fost singura […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →