Autoritățile iraniene au anunțat sâmbătă că au lansat mai multe atacuri asupra unor ținte militare americane din regiunea Orientului, ca ripostă la atacurile lansate de Statele Unit în zona Strâmtorii Ormuz. Acesta este primul schimb de focuri de la încheierea unui acord-cadru pentru încetarea ostilităților.

Citește articolul complet pe Mediafax →