Senatul a adoptat o lege care elimină amenda aplicată șoferilor care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare, atunci când aceste informații pot fi verificate în bazele de date ale statului. Proiectul urmează să intre în dezbaterea Camerei Deputaților, for decizional în acest caz.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →