Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Promotor →Prim pas pentru ca șoferii care își uită permisul acasă să nu mai fie amendați. Senatul a adoptat proiectul
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Senatul a adoptat o inițiativă legislativă care elimină sancțiunile financiare pentru conducătorii auto care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare, a anunțat deputatul USR Alexandru Dimitriu, potrivit Economedia. Conform parlamentarului, […]
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Modificare majoră în Codul Rutier: Senatul a votat eliminarea amenzilor dacă uiți permisul sau talonul acasă
23 iunie 2026
Botosaneanul
Senatul a adoptat proiectul: Șoferii care uită acasă permisul sau talonul vor scăpa de amenzi
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

