După ce a deconspirat că ape menajere colectate de firma Apă-Canal Nord-Vest din localități conduse de primari UDMR sunt deversate ilegal în râuri și pe câmpuri, bioloaga și jurnalista Babos Krisztina a lansat o scrisoare deschisă către Direcția Națională de Gospodărire a Apelor din Ungaria, cerând autorităților maghiare să intervină mai ferm în privința poluării apelor transfrontaliere care ajung din România în țara vecină.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →