
Tot mai mulți șoferi români încearcă să evite sancțiunile pentru depășirea vitezei, declarând în mod fals că la volan se afla soția, potrivit informațiilor publicate de Libertatea. Autoritățile au identificat această practică în mai multe cazuri investigate prin sistemul e-SIGUR, un sistem automatizat care monitorizează încălcările de viteză cu ajutorul camerelor și radarelor performante. De […]

