Veniturile gospodăriilor din România au continuat să crească în 2025, însă și cheltuielile au urcat într-un ritm susținut. Noile date publicate de Institutul Național de Statistică arată cât câștigă și cât cheltuiește, în medie, o familie din România și pe ce se duc cei mai mulți bani. O gospodărie din România a avut în 2025 […]
The post Românii au câștigat mai mult în 2025, dar au și cheltuit mai mult first appeared on Monitorul de Vaslui.

