Veniturile gospodăriilor din România au continuat să crească în 2025, însă și cheltuielile au urcat într-un ritm susținut. Noile date publicate de Institutul Național de Statistică arată cât câștigă și cât cheltuiește, în medie, o familie din România și pe ce se duc cei mai mulți bani.

Articolul Câștigăm mai mult pe hârtie, dar cheltuim totul pe facturi și alimente. Deși veniturile românilor au crescut, aproape toate câștigurile se duc pe supraviețuirea de zi cu zi apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →