Fostul ministru al Sănătăţii, social-democratul Alexandru Rogobete îl invită, sâmbătă, pe Ilie Bolojan să meargă cu el pe holurile unei secţii de oncologie şi îi transmite să se oprească o clipă din calcule şi din negocieri, în contextul blocajului privind desemnarea premierului, el arătând că la patul bolnavului nu există propagandă, nu există sondaje, nu există strategii de comunicare, nu existǎ Ambasade.

Citește articolul complet pe News.ro →