Patru transportatoare de gaze naturale lichefiate controlate de Qatar au traversat luni Strâmtoarea Ormuz, în ciuda traficul maritim redus semnificativ după ce Iranul a anunțat, în weekend, reintroducerea restricțiilor, relatează Reuters. Patru nave qatareze au intrat în Strâmtoarea Ormuz Potrivit datelor de monitorizare ale companiei de analiză Kpler, petrolierele pentru gaze naturale lichefiate Wadi Al […]

Citește articolul complet pe Gândul →