Se incinge uleiul, într-o tigaie, se prăjesc ardeii spălaţi și feliaţi. Apoi se adauga rosiile, cimbrul, se asezonează cu sare si piper. Se lasă la călit in jur de cinci minute. Intre timp, se bat ouăle cu o lingură de fãină, puţină sare și două-trei linguri de lapte. Compoziţia se pune in tigaie, peste legume. […]

Citește articolul complet pe Eveniment TV (Sibiu) →