De sâmbătă, la Timișoara și de luni, la Lugoj, se deschid puncte de prim-ajutor pentru perioadele cu temperaturi de cel puțin 35 de grade Celsius.  Punctele de prim-ajutor sunt destinate persoanelor care au nevoie de ajutor din cauza căldurii excesive și vor fi deservite de personal din cadrul școlilor postliceale sanitare și al Crucii Roșii […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →