Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Tion →Hidratați-vă corespunzător pe caniculă! În Timișoara vor fi cinci puncte de prim-ajutor
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Pentru a proteja populația în perioada caniculei, Primăria Timișoara deschide cinci puncte de prim-ajutor în oraș. Acestea vor funcționa în zilele cu temperaturi de peste 35°C, oferind apă și asistență medicală de bază, în special pentru vârstnici, copii și persoane vulnerabile.
Citește și aceste articole
Gazeta din Vest
5 puncte de prim ajutor, disponibile în Timișoara în zilele caniculare
24 iunie 2026
Expres de Banat
Puncte de prim-ajutor pentru caniculă în Timișoara și Lugoj. Unde pot merge cei afectați de căldură
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

