Lia Olguța Vasilescu, primar al municipiului Craiova și una dintre vocile influente din PSD, afirmă că dacă UDMR ar vota un guvern monocolor al PSD, acesta ar trece de votul de învestitură din Parlament, având și sprijinul celorlalți parlamentari care au votat guvernul propus de Adrian Veștea.

Citește articolul complet pe Ziare.com →