Lia Olguţa Vasilescu, primar al municipiului Craiova şi una dintre vocile influente din PSD, afirmă că dacă UDMR ar vota un guvern monocolor al PSD, acesta ar trece de votul de învestitură din Parlament, având şi sprijinul celorlalţi parlamentari care au votat guvernul propus de Adrian Veştea.
Lider social-democrat: Guvernul Grindeanu trece dacă UDMR votează alături de PSD
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Lia Olguţa Vasilescu, primar al municipiului Craiova şi una dintre vocile influente din PSD, afirmă că dacă UDMR ar vota un guvern monocolor al PSD, acesta ar trece de votul de învestitură din Parlament, având şi sprijinul celorlalţi parlamentari care au votat guvernul propus de Adrian Veştea.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

