Lia Olguţa Vasilescu, primar al municipiului Craiova şi una dintre vocile influente din PSD, afirmă că dacă UDMR ar vota un guvern monocolor al PSD, acesta ar trece de votul de învestitură din Parlament, având şi sprijinul celorlalţi parlamentari care au votat guvernul propus de Adrian Veştea.

Citește articolul complet pe Observator News →