Prim-ministrul Alexandru Munteanu a participat la ediția aniversară a Festivalului de Muzică Clasică în aer liber „DescOperă”, desfășurat la Butuceni, în Complexul Orheiul Vechi. Evenimentul marchează 10 ani de la lansarea unuia dintre cele mai importante proiecte culturale dedicate promovării muzicii clasice, operei și patrimoniului cultural și natural al Republicii Moldova. „Aici, la Orheiul …

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →