politică
8 articole
acum 2 ore
A început ședința Parlamentului pentru votul de învestire a Guvernului Veștea | Simion: „Noi toți care nu suntem trădători părăsim această sală” | Premierul desemnat cere stabilitate și „un Guvern cu puteri depline”
Aceeași poveste apare în 8 articole din 1 surse diferite.
Toate articolele despre această poveste
1 surseMediafax
5 articole-
A început ședința Parlamentului pentru votul de învestire a Guvernului Veștea | Simion: „Noi toți care nu suntem trădători părăsim această sală” | Premierul desemnat cere stabilitate și „un Guvern cu puteri depline”
· tier 1 -
A început ședința Parlamentului pentru votul de învestire a Guvernului Veștea | Premierul desemnat: „Avem nevoie urgentă de stabilitate și de un Guvern cu puteri depline”
· tier 1 -
Ședința pentru învestirea Guvernului Veștea a început în Parlament | Ultimatumul dat de Simion lui Nicușor Dan a expirat | Premierul desemnat a fost la sediul AUR
· tier 1 -
Guvernul Veștea, la votul de învestire în Parlament în această seară | Ultimatumul dat de Simion lui Nicușor Dan a expirat | Premierul desemnat a fost la sediul AUR
· tier 1 -
George Simion condiționează votul AUR pentru Guvernul Veștea de „clarificări” ale lui Nicușor Dan până la 21:30 | Premierul desemnat a fost la sediul AUR | Bolojan a convocat ședință extraordinară de Guvern
· tier 1
+ 3 alte articole de la Mediafax nu sunt afișate aici.

