În contextul atenționărilor meteo de caniculă, reprezentanții ISU Călărași ne atrag atenția să nu uităm de ființele necuvântătoare. „Poate n-au gură să strige, dar sigur le este sete! Lasă-le undeva la umbră un bol cu apă! Poți și tu să faci o faptă bună, nu te costă aproape nimic!”, este îndemnul pompierilor din Călărași.

Citește articolul complet pe Incomod Media →